Doğanın Lezzet Şifreleri

Doğanın Lezzet Şifreleri

YABAN YAYINLARI’ndan DOĞANIN LEZZET ŞİFRELERİ Küçük yaşlardan itibaren başlayan yaban hayatı, yeni yerler görme ve keşfetme merakı doğa tutkusuna dönüşen Halil Gülçur, “Doğanın Lezzet Şifreleri” kitabında yıllardan beri edindiği bilgi ve tecrübeleri okuyucuyla paylaşıyor.

Ülkemizde yetişen yenilebilen yabani otları, mantarları ve meyveleri yakından tanıma ve bunlardan yapılan yemekleri öğrenme fırsatı bulacaksınız.

Bu kitapta yazar, bilgi ve tecrübelerini batıı kaynaklardan elde ettikleriyle harmanlayarak, unutulmakta olan doğal lezzetlerin yeniden keşfini anlatıyor. Türkiye’de yetişen 10 Bine yakın bitkiden yaklaşık 3 Bini endemik, yani tamamen ülkemizde yaşıyor.

Dağlardan ovalara gözümüzün gördüğü yer yerde daha önce dikkatimizi çekmeyen, yüzlerce bitki çeşidimiz olduğunu ve bunlardan büyük bölümünün de yenilebilir olduğunu birçoğumuz bilmiyoruz.

Floramızın zenginliği sadece bitkilerle sınırlı değil. Doğal ortam içerisinde yaşayan ve besin olarak yararlandığımız başka canlılar da var.

Çayırlarda, yol kenarlarında, ormanlarda, ağaç altlarında hepimizin çok değişik renk ve şekillerde sadece şapkasını gördüğümüz mantarlar ülkemizin diğer önemli doğal zenginliği. “Doğanın Lezzet Şifreleri, Türkiye’nin Yenilebilen Otları, Mantarları, Meyveleri Ve Bunlarla Yapılan Yemekleri” kitabı, bu büyük zenginliği tanımak için çok önemli bir başucu eseri.

Duyurular

TÜMÜ